Ervínci, Sisinky (Myši bodlinaté + osmák degu) 

Prvního Ervínka jsem si koupila v roce 2001, bohužel zemřel rok na to a já dostala osmáka degu. Byla to krásná samička – Sisinka a ještě větší překvapení bylo, když za pár týdnu porodila 4 malé holčičky!! 1 hlčička putovala k mé bývalé spolužačce, 2 holčičky dostala má nej kamárádka a jednu holčičku jsem si nechala, aby měla Sisinka společnost. Obě kamarádky se mě pak ptaly, zda mohou svým novým mazlíčkům říkat též Sisinko:)

V té době se nám podařilo sehnat novou bodlinatou – prý holčičku:), ale určitě to všichni znáte:) - kluk jako buk!! Ale to nám vůbec nevadilo, ba naopak – Ervínek II. Se stal nejúžasnější bodlinatou pod sluncem!! Asi za čtvrt roku se u mamči projevila obrovská alergie na Sisinky, a tak putovaly k mé další kamarádce, kde se mají dodnes moooc dobře:).

Zanedlouho jsem sehnala holčičku k Ervínkovi, byl to už velký kluk, a tak ji přijal s otevřenou náručí:). Stal se z něm super taťka a to ze zdrojů vím, že samci občas požírají svá mláďátka! U nás toto neplatilo – Ervínek své dětičky chránil, spával před boudičkou a hlídal:). Časem přibyly další holčičky, a tak měl Ervínek harém:)

Za jeho života měl tyto vrhy:
16.4.04 – 2 mláďátka
15.6.04 – 1 mládě
18.6.04 – 2 mláďátka
9.8.04- 3 mláďátka
19.1.05 – 1 mládě
30.3.05 – 2 mláďátka
 

Poslední rok života už se mu nepodařilo žádné maličké, dožil se úžasných 3 a půl roku!!!! Zemřel 28.4.2006, 5 dní před ním jeho samička ve dvou letech.